Nowy numer 15/2024 Archiwum

Europejskie Miasto Nauki 2024. Rozpoczął się Tydzień Trzech Kultur

Jednym z wydarzeń jest debata kobiet - wyznawczyń trzech największych religii monoteistycznych. Zostaną m.in. zapytanie o rolę kobiety w rodzinie i w społeczeństwie.

Wspomniane wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 3 marca. Kolejne, jakie proponuje Europejskie Miasto Nauki, związane są z tolerancją religijną. "Pokażemy, jak różne kultury mogą nie tylko współistnieć, ale także wzajemnie się przenikać i wzbogacać. Tydzień Trzech Kultur ma pokazać, że nauka i kultura zawsze idą w parze i działają na rzecz pokoju" - zapowiadają organizatorzy.

Propozycje Tygodnia Trzech Kultur to m.in. możliwość zwiedzenia Centrum Kultury i Dialogu „Doha”, czy wykonania oryginalnych tatuaży z henny. Chętnym lektorzy pomogą nauczyć się podstaw języka arabskiego i hebrajskiego. Organizatorzy zapraszają także do skosztowania herbaty marokańskiej, czy wysłuchania koncertu chóru ewangelickiego oraz gry na bandurze. Wszystkie wydarzenia są przedstawione w planie dostępnym na stronie Uniwersytetu Śląskiego (us.edu.pl).

Kuratorką Tygodnia Trzech Kultur jest dr Aniela Kucharska (Uniwersytet Śląski w Katowicach), producentką dr Cecylia Tatoj (Uniwersytet Śląski w Katowicach).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy