Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Wielki Post 2024. Alumni zapraszają do wspólnego rozważania Drogi Krzyżowej

Motywem przewodnim są słowa uczniów idących do Emaus: "A myśmy się spodziewali".

Każda z przygotowanych medytacji będzie odnosić się do stacji drogi krzyżowej autorstwa prof. Antoniego Cygana, umieszczonych w kaplicy seminarium.

Droga Krzyżowa - "A myśmy się spodziewali..."
Jeremiasz - Seminarium Katowice

Kolejne rozważania będą publikowane od najbliższego piątku (16.02). - Spróbujmy towarzyszyć Jezusowi na drodze Jego cierpienia, abyśmy pełniej zrozumieli radość z Jego zwycięstwa - zaprasza ks. Marcin Palka, wicerektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. - "A myśmy się spodziewali" - te słowa wypowiedzieli uczniowie idący do Emaus. Byli tak mocno zapatrzeni w swój ból, cierpienie, to, co przeżywają, że nie zorientowali się, że idzie z nimi Jezus Chrystus - wyjaśnił.

Wielkopostne rozważania przygotowywane przez alumnów będą publikowane we wtorki i piątki w mediach społecznościowych WŚSD - Facebooku (@jeremiaszwssd), Instagramie (@jeremiasz.seminarium.katowice) i YouTubie (@jeremiaszseminariumkatowice).

Dodatkowo klerycy zapraszają do wspólnej modlitwy za przyszłych diakonów przed ich święceniami. 22 lutego w kaplicy seminaryjnej o 19.30 rozpocznie się czuwanie otwarte dla wszystkich.  

Wielki Post 2024. Alumni zapraszają do wspólnego rozważania Drogi Krzyżowej   Zaproszenie do udziału w modlitwie w intencji przyszłych diakonów. Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy