Nowy numer 09/2024 Archiwum

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

Do 27 listopada trwają zgłoszenia do festiwalu. Na terenie archidiecezji katowickiej eliminacje odbędą się w Katowicach (14 grudnia), Mikołowie (13 grudnia) i Rybniku (12 grudnia).

To już 30. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Jest to największy przegląd kolęd i jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w Europie, gromadzący każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób na radosnym kolędowaniu, odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Grudniowe eliminacje odbędą się w 31 miastach na terenie całej Polski, a także na Litwie, Ukrainie, Białorusi i - po raz pierwszy - we Włoszech.

Polskie eliminacje odbędą się w następujących miastach: Będzin, Bielsko-Biała, Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Lublin, Łazy, Łódź, Nowa Sól, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Racibórz, Radom, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Warszawa oraz Wrocław.

Na stronie www.mfkip.pl mogą już rejestrować się chóry, zespoły, soliści i duety chcące wziąć udział festiwalu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat. Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.

Finał festiwalu w Będzinie, o udział w którym walczą uczestnicy eliminacji, odbędzie się w dniach 11-14 stycznia 2024 r. w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. Ubiegłoroczna pula nagród dla zwycięzców wyniosła ponad 100 tysięcy złotych. 

Szczegółowe informacje, regulamin festiwalu oraz możliwość zgłoszeń na stronie www.mfkip.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy