Nowy numer 09/2024 Archiwum

Megawidowisko "Maryja" już 15 listopada w Spodku

Katowice. W muzyczno-teatralno-tanecznym megawidowisku "Maryja" w Spodku weźmie udział aż 360 artystów. Posłuchaj i zobacz utwór "Walc Maryi", promujący spektakl.

Prapremiera spektaklu muzycznego „Maryja” odbędzie się 15 listopada o 18.30 w Spodku. To radosne, barwne widowisko muzyczno-słowno-taneczne, fuzja oratorium i musicalu w multimedialnej oprawie.

Spektakl jest poruszającą opowieścią o Matce Bożej. Weźmie w nim udział 360 wykonawców: wokaliści, chór, orkiestra, tancerze i aktorzy. Są wśród nich artyści profesjonalni oraz amatorzy. Maryję zagrają dwie kobiety. Jedną z nich jest tancerka Ellen Bremer, Australijka, która od kilku lat mieszka w Bytomiu i regularnie występuje w spektaklach baletowych Opery Śląskiej. Drugą - Wioletta Białk, wokalistka chorzowskiego Teatru Rozrywki, która koncertowała na scenach całej Europy, a także w Chinach i Argentynie.

Walc Maryi | utwór promujący spektakl "Maryja"
Piotr Solorz

Reżyserem jest Mariusz Kozubek, twórca wystawianych już w przeszłości w Spodku megawidowisk, których głównym motywem była relacja człowieka z Bogiem. W 2013 roku prawie 8 tysięcy ludzi zobaczyło jego spektakl „Franciszek - wezwanie z Asyżu”, a później „Exodus” i „Jonasz”.

Usłyszymy też muzykę Piotra Solorza - fuzję gatunków takich jak pop, muzyka filmowa, rock i folk.

Więcej na mlodzidlamlodych.pl.

Bilety do nabycia: bilety24.pl i biletyna.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy