Nowy numer 15/2024 Archiwum

W Katowicach odbędzie się konferencja PRECOP28

W najbliższy czwartek i piątek, 5-6 października, Katowice w Międzynarodowym Centrum Kongresowym goszczą #PRECOP28. To wydarzenie stanowiące przygotowanie do Szczytu Klimatycznego COP28 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia.

To już druga edycja PRECOP, która - jako wydarzenie cykliczne - stawia sobie za cel wypracowanie wspólnego stanowiska różnych środowisk wobec najważniejszych tematów omawianych podczas corocznych szczytów klimatycznych. Podczas PRECOP 27, w ponad 20 debatach, dyskusjach i wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 1200 uczestników - wśród nich wysocy przedstawiciele agend ONZ i Unii Europejskiej, ambasadorzy i politycy, byli prezydenci COP. Rezultatem obrad poprzedniego PRECOP było opracowanie w formule „białej księgi” wskazań i rekomendacji dla COP27 w Egipcie.

W ramach tegorocznej edycji PRECOP odbędzie się 30 debat z łącznym udziałem ponad 150 prelegentów - przedstawicieli ONZ, polskich i unijnych polityków, ludzi gospodarki, ekspertów oraz przedstawicieli organizacji. W programie dwudniowego spotkania pojawiają się najistotniejsze tematy związane z redukcją emisji CO2, polityką klimatyczną Polski i Europy, powstrzymaniem globalnego ocieplenia i łagodzeniem już widocznych i wciąż narastających skutków zmian klimatycznych. W Katowicach nie zabraknie też dyskusji o problemach sektora transportu mierzącego się z wyzwaniem, jakim jest osiągnięcie bezemisyjności bez utraty funkcjonalności. Do tematów poruszanych podczas PRECOP 28 należeć będą również: transformacja energetyczna, zielone miasta, szanse i wyzwania dla biznesu, redukcja emisji gazów cieplarnianych, zrównoważone rolnictwo oraz edukacja klimatyczna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy