Nowy numer 48/2023 Archiwum

Bańgów. Parafia zaprasza na nabożeństwo 24 godzin Męki Pańskiej według Luizy Piccarrety

Na nabożeństwo "24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa" według zapisów mistyczki, sługi Bożej Luizy Piccarrety, zaprasza parafia św. Jana Sarkandra w Siemianowicach-Bańgowie.

W czasie tych 24 godzin z kościołem św. Jana Sarkandra będą łączyć się dzięki transmisji on-line ludzie z całego kraju. Wielu przyjedzie też osobiście, nawet z drugiego końca Polski, żeby modlić się na miejscu, w Bańgowie. Swoją obecność potwierdzili już wierni z Gdańska (mają stamtąd dotrzeć dwa autokary), Kościerzyny, Poznania, Gniezna, Ostrołęki, Wrocławia, Krakowa i Wieliczki.

Nabożeństwo zacznie się w piątek 6 października Msza świętą o 16.00. Od 17.00 w kościele będą czytane Pismo Święte oraz zapiski włoskiej mistyczki sługi Bożej Luizy Piccarrety, żyjącej w latach 1865-1947. - To rozważania, które jej przekazywał Pan Jezus - mówi ks. Krzysztof Fulek, proboszcz parafii św. Jana Sarkandra w Bańgowie.

Nabożeństwo ma być towarzyszeniem Jezusowi w ciągu 24 godzin Jego męki. Modlący się będą trwać przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. „Możemy wybrać dowolną, dostępną dla siebie godzinę. Nabożeństwo rozpoczyna się o »5.00 po południu«, kiedy to Jezus żegna swoją Najświętszą Matkę, a kończy o »5.00 po południu następnego dnia - złożeniem Jezusa do grobu« - czytamy na stronie internetowej parafii św. Jana Sarkandra w Siemianowicach Śląskich-Bańgowie.

Na zakończenie nabożeństwa, w sobotę 6 października, o 17.00 odbędzie się Eucharystia.

Transmisja on-line w serwisie YouTube na kanałach: VICONA, Echo Boga FIAT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy