Nowy numer 49/2023 Archiwum

Katowice. Bebok Rajduś będzie edukował najmłodszych

W Katowicach rusza cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych. Będzie to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim do zaczerpnięcia wiedzy i cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przekaże je Bebok Rajduś.

Projekt jest skierowany do mieszkańców, a jego celem jest utrwalenie dobrych wzorców. Partnerami wydarzenia są jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców, w tym m.in. komenda policji, straż pożarna, straż miejska, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, a także centrum powiadamiania ratunkowego. Na co dzień pomagają mieszkańcom, niejednokrotnie ratując im życie i zdrowie, teraz podzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem.

- Wiadomo, że młodego człowieka dzisiaj trudno zachęcić do tego, by za pośrednictwem prezentacji czy książki zapoznał się z przepisami ruchu drogowego. Jeżeli robią to zawodowcy, którzy wyposażeni są w wiedzę i doświadczenie, to może przynieść dużo lepsze efekty. My chcemy  do projektu włączyć nie tylko najmłodszych, ale całe rodziny i z myślą o nich szykujemy przeróżne atrakcje - podkreślał Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

- Katowice są miastem bezpiecznym, jeśli chodzi o specyfikę ruchu drogowego. Rok ubiegły i bieżący to zero osób zabitych wśród młodzieży, czyli w przedziale wiekowym od 0 do 18 lat. Oczywiście nie oznacza to, że nie wydarzyło się nic, bo odnotowaliśmy 24 zdarzenia z udziałem osób nieletnich na drodze w tym roku, więc aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo, także włączamy się do akcji – dodał nadkom. Tomasz Bratek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Cykl pikników zostanie zainaugurowany 19 sierpnia. Pierwszy piknik odbędzie się na katowickim Rynku. Następny, 20 sierpnia, w Katowickim Parku Leśnym. Pikniki odbędą się w godzinach 14.00-19.00. Kolejne dwie odsłony planowane są na październik.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy