Nowy numer 38/2023 Archiwum

Lectio Magistralis Internationalis "Dwoje jednym głosem - w kierunku pedagogii dialogu międzyreligijnego", 27 czerwca

Lectio Magistralis Internationalis to cykl międzynarodowych seminariów naukowych, realizowanych w Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach od 2020 roku. Do tej pory odbyło się dziewięć spotkań z gośćmi z różnych zakątków świata: M. Borghesi (Włochy), G. Weigel (USA), S.N. Klimas (Izrael), P. Ferrara (Włochy), P. Zulehner (Austria), P. Coda (Włochy), J.H.H. Weiler (USA), J.P. Di Nicola (Włochy), M. Ha Fong Ko (Chiny).

10. wykład mistrzowski pt. "Dwoje jednym głosem - w kierunku pedagogii dialogu międzyreligijnego" wygłosi dwoje prelegentów: rabinka Silvina Chemen z Latynoamerykańskiego Seminarium Rabinackiego w Buenos Aires (Argentyna) oraz dr Francisco Canzani z Urugwaju, pracownik Centrum Studiów Ruchu Focolari w Rzymie.

W dyskusji panelowej głos zabiorą:

  • dr hab. Aniela Różańska, prof. UŚ, pedagog

      Uniwersytet Śląski

  • dr Roberto Catalano, filozof

      Instytut Uniwersytecki Sophia, Włochy

  •  ks. prof. dr hab. Mirosław S. Wróbel, teolog

      Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

W drugiej części seminarium zaplanowano możliwość rozmowy uczestników z zaproszonymi prelegentami. Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne z języka włoskiego na polski.

Do udziału w seminarium wymagana jest rejestracja poprzez wypełnienie i wysłanie formularza.  Zgłoszenia przyjmowane są do 24 czerwca 2023 roku.

Moderatorką spotkania jest dr Mariola T. Kozubek, pedagog z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wszelkich dodatkowych informacji organizatorzy udzielają pod adresem: lectio.magistralis@us.edu.pl

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast