Nowy numer 22/2023 Archiwum

Śląskie. Prywatny przewoźnik zawiesił połączenia Rybnika z Katowicami i Jaworzna z Krakowem

Pogorszyło się skomunikowanie Rybnika z Katowicami i Jaworzna z Krakowem. Kursy pomiędzy tymi miastami od początku maja zawiesiła prywatna spółka Inter.

Przewoźnik swoją decyzję o zawieszeniu kursów między Rybnikiem a Katowicami i Krakowem a Jaworznem tłumaczy słabnącym zainteresowaniem oraz przegraną z dotowaną ze środków publicznych koleją.

 Agnieszka Skupień z rybnickiego magistratu zaznacza, że w tej sytuacji to właśnie pociągi stały się jedyną alternatywą dla mieszkańców:

Z Jaworzna do Krakowa pojedziemy już tylko pociągiem lub samochodem. Z powodu słabnącego zainteresowania zlikwidowane zostały kursy autobusowe prywatnej firmy Inter. Mieszkańcy centrum miasta muszą teraz liczyć na korzystne przesiadki między komunikacją miejską i pociągami na stacji Jaworzno-Szczakowa.

Pomóc mogłaby realizacja w tym miejscu centrum przesiadkowego, jednak inwestycja z powodów prawnych utknęła w miejscu. Mówi Filip Szatanik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaworznie:

Od maja busy firmy Inter nie kursują też z Gliwic do Krakowa.

W tym miesiącu osłabione zostały również połączenia autobusowe na linii Kraków-Katowice. Kursy wykonywane dotychczas co 20 minut, są teraz obsługiwane w godzinnych odstępach.

Władze spółki tłumaczą, że ich oferta przegrała z dotowaną z publicznych pieniędzy koleją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast