Region. Zmarł wieloletni dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

Dr n. med. Stanisław Dyląg dla publicznej służby krwi pracował nieprzerwanie od 43 lat. Był popularyzatorem krwiodawstwa.

Dr Dyląg w lutym 1991 r. został powołany na stanowisko dyrektora Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa w Katowicach, później przekształconego w Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. "Dyrektor był inicjatorem wielu nowatorskich rozwiązań, które zmieniły krwiodawstwo w Polsce. Zostanie przez nas zapamiętany jako wyjątkowy i życzliwy człowiek pełen energii i humoru, oddany ludziom i pracy, na którego zawsze mogliśmy liczyć - nasz Dyrektor" - napisali przedstawiciele RCKiK.

Kondolencje bliskim zmarłego złożył m.in. prezydent Katowic Marcin Krupa. "Pana Stanisława zapamiętamy jako osobę, która zasłużyła się w sposób wyjątkowy, bowiem przez ponad 40 lat kierował Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach służącym pacjentom w całym regionie. Był bardzo zaangażowany w życie społeczne i był inicjatorem wielu wspaniałych akcji na rzecz mieszkańców. Zawsze uśmiechnięty, otwarty na potrzeby drugiego człowieka" - napisał prezydent.

Stanisław Dyląg zmarł po długiej chorobie. Za kilka miesięcy skończyłby 70 lat.

« 1 »