Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
logoSvg

Katowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • KATOWICKA 1925
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
katowice.gosc.pl → W archidiecezji → Abp Galbas podczas śniadania dla ubogich i samotnych: To jest czysta Ewangelia

Abp Galbas podczas śniadania dla ubogich i samotnych: To jest czysta Ewangelia przejdź do galerii

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych  
W MCK w Katowicach zgromadziło się ok. tysiąca osób. ks. Tomasz Wojtal / Foto Gość
⏮ ⏪
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
  • Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych
⏩ ⏭

Arcybiskup koadiutor wziął udział w Metropolitalnym Śniadaniu Wielkanocnym dla Samotnych, zorganizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez Fundację "Wolne miejsce".

ks. Tomasz Wojtal ks. Tomasz Wojtal

|

9 kwietnia 2023 GOSC.PL

dodane 9 kwietnia 2023
aktualizacja 9 kwietnia 2023
FB Twitter
drukuj wyślij

W swoim do zebranych nawiązał do spotkania Jezusa z apostołami zamkniętymi w Wieczerniku. - Oni boją się Piłata, Żydów, czystek, boją się siebie nawzajem, Skoro zdradzili Mistrza, nie mogą być pewni samych siebie. Każdy ma też moralnego kaca - tłumaczył. Dodał, że doświadczenie bycia zdrajcą może sprawiać, że człowiek sam siebie będzie przekreślał.

Arcybiskup zwrócił uwagę, że Chrystus w obliczu ludzkiej zdrady zachowuje się zupełnie inaczej. -  On przychodzi i mówi im: "Pokój Wam". On ich podnosi, nie przekreśla, ale podkreśla. Chce z nimi być i to jak najprędzej. Nie po to, by wypominać im co było, ale by planować to, co będzie. Chrystus mówi każdemu z osobna: nie jesteś złym człowiekiem. Owszem, postąpiłeś źle z powodu swojej słabości, strachu, ale zły nie jesteś - podkreślał.

Właśnie taka postawa Jezusa - zdaniem abp. Galbasa - sprawia, że „w człowieku pojawia się pokój i nadzieja, że można spróbować jeszcze raz. Coś odbudować, coś naprawić, coś polepszyć”. - Właśnie tego wam życzę. Chrystus mówi dziś do mnie i do ciebie: "nie jesteś złym człowiekiem. Nie trzymaj się swoich bolesnych wspomnień, swoich porażek, swoich zdrad. Pomyślmy o przyszłości. O wspólnej naszej przyszłości." Innymi słowy: życzę wam nadziei!

Arcybiskup podziękował także organizatorom wydarzenia i wolontariuszom. - Żeby przygotować takie śniadanie, to nie wystarczy mieć pieniądze. Choć one są bardzo ważne i dziękuję hojnym sponsorom. Ale tu trzeba mieć jeszcze coś: serce i oczy, które dostrzegają więcej niż czubek własnego nosa. Teraz jest pora śniadań w gronie najbliższych, a tylu wolontariuszy chciało ten czas poświęcić na przygotowanie tego posiłku. To czysta Ewangelia – zaznaczył. - Bardzo wam dziękuję za to, że macie tyle wolnego miejsca w swoim sercach i chcecie jej zapełniać tymi wszystkimi osobami. Bóg zapłać i szczęść Boże wszystkim – podkreślił abp Galbas.

Po części oficjalnej abp Galbas zasiadł do wspólnego śniadania ze zgromadzonymi w MCK samotnymi i ubogimi. Z niektórymi udało mu się także porozmawiać osobiście.

« ‹ 1 › »
Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

WIARA.PL DODANE 09.04.2023

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

Arcybiskup Adrian Galbas wziął udział w Metropolitalnym Śniadaniu Wielkanocnym dla Samotnych, zorganizowanym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach przez fundację „Wolne miejsce”.  
TAGI:
  • ABP ADRIAN GALBAS
  • FUNDACJA WOLNE MIEJSCE
  • METROPOLITALNE ŚNIADANIE WIELKANOCNE DLA SAMOTNYCH
  • MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH
  • ŚNIADANIE DLA SAMOTNYCH
  • ŚNIADANIE DLA UBOGICH

Polecane w subskrypcji

  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    • Temat Gościa
    Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    Karol Białkowski
  • Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    • Kościół
    Poszukiwacz prawdy. Mija rok od śmierci Alasdaira MacIntyre'a
    Tomasz Rowiński
  • Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    • polska
    Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    Andrzej Grajewski
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X