Reklama

Katowice. Abp Skworc zaprasza na Drogę Krzyżową ulicami miasta

Abp Wiktor Skworc zaprasza diecezjan na Drogę Krzyżową ulicami Katowic. Odbędzie się ona w piątek 31 marca.

Trasa Drogi Krzyżowej tradycyjnie rozpocznie się przy krzyżu obok kopalni Wujek a zakończy w katedrze. ‒ Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, głosimy z wiarą, że tylko On jest jedynym Panem i Zbawicielem świata ‒ wzywa metropolita katowicki.

Publikujemy pełną treść komunikatu:

Drodzy Mieszkańcy Katowic!

Od wielu lat w piątek przed Niedzielą Palmową idziemy z krzyżem i modlitwą ulicami naszego miasta, rozważając tajemnice męki i śmierci Chrystusa. W ten sposób wyznajemy naszą wiarę. Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, głosimy z wiarą, że tylko On jest jedynym Panem i Zbawicielem świata.

Drodzy Bracia i Siostry!

Serdecznie zapraszam Was wszystkich do udziału w tej Drodze Krzyżowej w piątek 31 marca. Rozpoczniemy ją o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni Wujek. Następnie przejdziemy ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską do Parku Kościuszki, Św. Barbary, Poniatowskiego, Głowackiego, Jordana, Kilińskiego, Kopernika do Placu Karola Miarki, a potem ul. Jagiellońską, Królowej Jadwigi i Powstańców do katedry.

Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w katedrze, duszpasterze zapraszają swoich parafian i mieszkańców miasta do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Przy tej okazji składam Wam serdeczne życzenia owocnego przeżycia Triduum Paschalnego, a na zbliżające się Święta Wielkanocne życzę, aby moc Chrystusa Zmartwychwstałego, obecnego w misterium żywego Kościoła, pozwoliła nam odkryć na nowo sens naszej codziennej drogi przez radości i cierpienia, obdarzając pokojem i  nadzieją.

† Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

Katowice, 24 marca 2023 r.

« 1 »