Katowice. Abp Skworc poprosił księży o przekazanie jałmużny postnej na dotkniętą trzęsieniem ziemi Syrię

Już po raz trzeci duchowieństwo Kościoła katowickiego przekaże osobistą jałmużnę postną. Tym razem abp Skworc zaproponował i poprosił o przekazanie ofiar na dotkniętą trzęsieniem Syrię i mieszkających tam chrześcijan.

W słowie do księży archidiecezji katowickiej abp Skworc napisał, że "trzęsienie ziemi przypomniało dramatyczną sytuację mieszkańców Syrii, w tym także chrześcijan". Zwrócił uwagę, że "zniszczenia spowodowane tam przez trwającą od lat wojnę wzmógł ostatni kataklizm".

Zebrane pieniądze zostaną przekazane mieszkańcom Syrii poprzez Fundację "Przyjaciel Misji" Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Już teraz metropolita katowicki podziękował duchownym "za każdy gest solidarności z siostrami i braćmi, ofiarami wojny i trzęsienia ziemi w Syrii".

Przed dwoma laty w ramach jałmużny postnej duchowni archidiecezji katowickiej wsparli zakup respiratorów dla szpitali, w ubiegłym roku pomoc otrzymało pięć parafii w archidiecezji lwowskiej, w których posługują księża katowickiego prezbiterium.

Korzystając z okazji, abp Skworc wyraził wdzięczność za regularną pomoc materialną - wspieranie Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, księży misjonarzy, księży emerytów i Fundacji św. Józefa.

« 1 »