Nowy numer 15/2024 Archiwum

Bp Wodarczyk: Dziewictwo konsekrowane to nie przywilej, ale dar Boży

Bp Adam Wodarczyk przewodniczył obrzędowi konsekracji Anny Komendery, która została włączona do stanu dziewic. Wydarzenie miało miejsce w parafii św. Stanisława w Żorach.

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej mówił o znaczeniu powołania dziewic konsekrowanych w Kościele i we współczesnym świecie. - Dziewica staje się widzialnym znakiem dziewiczości Kościoła, narzędziem jego owocności i świadkiem jego wierności Chrystusowi. Dziewica jest także przypomnieniem o ukierunkowaniu Kościoła ku dobrom przyszłym i napomnieniem, by ożywiać to eschatologiczne napięcie - tłumaczył.

Dodał, że zadaniem dziewicy konsekrowanej jest bycie "aktywną ręką szlachetności lokalnego Kościoła, jego głosem modlitwy, wyrazem jego miłosierdzia, pomocą dla jego ubogich, pocieszeniem dla jego cierpiących synów i córek, i wsparciem dla sierot i wdów". - Wyłączna miłość do Chrystusa nie wyłącza z miłości skierowanej ku wszystkim mężczyznom i kobietom, braciom i siostrom - powiedział, zaznaczając, że dziewictwo konsekrowane to nie przywilej, ale dar Boży, który zakłada mocne zobowiązanie do naśladowania Chrystusa i bycia Jego uczniem.

- Miej miłosierne serce i dziel cierpienia braci. Zaangażuj się w obronę życia, promowanie kobiety i szacunku dla jej wolności i godności, współpracuj z miłością w ewangelizacji i promowaniu człowieka - mówił, zwracając się do pani Anny.

Bp Wodarczyk: Dziewictwo konsekrowane to nie przywilej, ale dar Boży   Obrzędowi przewodniczył bp Adam Wodarczyk. Faustyna Gratka

 

Bp Wodarczyk: Dziewictwo konsekrowane to nie przywilej, ale dar Boży   Pamiątkowa fotografia po konsekracji. Faustyna Gratka

Cała homilia bp. Wodarczyka na następnej stronie:

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy