Nowy numer 23/2023 Archiwum

Rybnik. UE sfinansuje rybnickie mieszkania dla uchodźców

Rybnik pozyskał 3,9 mln zł z funduszy unijnych na remont 40 nieużytkowanych pustostanów na mieszkania o charakterze socjalnym. Mieszkania będą przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Dofinansowanie pokryje 100 procent planowanych kosztów adaptacji mieszkań, co oznacza brak wkładu finansowego budżetu Miasta Rybnika.

Podstawowym celem projektu jest zwiększenie liczby dostępnych w Rybniku stosunkowo tanich w utrzymaniu mieszkań, które umożliwią lub ułatwią rozpoczęcie lub rozwijanie procesu usamodzielniania ekonomicznego, niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania obywateli Ukrainy w Polsce.

Wszystkie objęte projektem, wyremontowane mieszkania, kiedy przestaną pełnić funkcję tymczasowego zakwaterowania obywateli Ukrainy, będą przeznaczone na mieszkania o najmie socjalnym dla mieszkańców Rybnika.

Wszystkie mieszkania zostaną wyremontowane w 2023 r. przez firmy wybrane w przetargu nieograniczonym organizowanym przez rybnicki Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Dofinansowanie jest wynikiem rozstrzygnięcia przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego jednego z ostatnich konkursów w ramach kończącej się w 2023 r. perspektywy finansowej RPO WSL 2014-2020.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast