Żeńska reprezentacja Polski w hokeju gra w Katowicach

Wstęp na mecze jest wolny! W międzynarodowym turnieju na katowickim Jantorze od 7 do 9 lutego Polki mierzą się z Dunkami, Brytyjkami i Włoszkami.

Turniej w Katowicach to dla Polek przygotowanie do mistrzostw świata seniorek dywizji 1B. Mają się one odbyć się w kwietniu w Korei. Hokejowe "Orlice" liczą na złoto i awans do wyższej dywizji, więc zmagania na katowickim lodowisku są okazją do zaprawienia w bojach. Powalczą na Jantorze z Dunkami we wtorek 7 lutego o 20.00, w środę 8 lutego o 20.00 z Brytyjkami, a z Włoszkami zagrają w czwartek 9 lutego o 19.30. Wstęp jest wolny.

- Nasi rywale grają na wysokim poziomie, ale wierzymy w wygranie turnieju. Zawsze walczymy do końca - na lodzie zostawiamy nasze serca. Nie raz pokazałyśmy kibicom, że nie będą się nudzili na trybunach. To dla nas sprawdzian przed kwietniowymi mistrzostwami świata w Korei. Tam jedziemy po złoto i awans, a z roku na rok jesteśmy coraz bliżej - powiedziała Karolina Późniewska, kapitanka polskiej reprezentacji.

Hokejowe "Orlice" mają od 15 do 33 lat. Łączy je wyjątkowa pasja do dynamicznego i emocjonującego sportu - trenują wieczorami, a weekendami jeżdżą na mecze.

Na swoim koncie mają kilka złotych medali z mistrzostw świata dywizji 5, dywizji 2B, dywizji 2A, srebrny medal z mistrzostw 1B i brązowy medal mistrzostw 1B. Awansowały też do decydującej fazy eliminacji igrzysk olimpijskich.

- Osiągnięcia reprezentacji seniorek nie pozostawiają złudzeń. Dziewczyny zakochały się w hokeju i zajmują teraz najwyższą w historii 19 pozycję światowego rankingu. Świadczy to o rosnącej popularności dyscypliny w Polsce - powiedziała Marta Zawadzka, wiceprezes PZHL i członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.

Turniej odbędzie się na katowickim lodowisku Jantor - jednym z czterech pełnowymiarowych lodowisk w mieście.

- Katowicka baza lodowa jest jedną z największych w Polsce. Oprócz Jantoru, miasto dysponuje także Jantorem II, Spodkiem i sezonowymi Murckami. Katowice hokejem stoją od lat. Cieszymy się, że grają tu polskie reprezentacje i zawodnicy z całego świata. Trenuje tu wielu utytułowanych zawodników. Największy klub hokejowy - GKS Katowice jest mistrzem Polski i zdobywcą Superpucharu - powiedział Daniem Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..