Reklama

Region. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne z certyfikatem Breast Cancer Unit

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jako pierwszy ośrodek w woj. śląskim i dziesiąty w Polsce otrzymało międzynarodowy certyfikat Breast Cancer Unit, przyznawany placówkom kompleksowo leczącym raka piersi.

Katowicki ośrodek pod jednym adresem skupia m.in. diagnostykę podstawową oraz pogłębioną, chirurgię onkologiczną (w tym rekonstrukcyjną), radioterapię, brachyterapię, rehabilitację i monitoring pacjentek po leczeniu. Wszystko to zostało sprawdzone przez audytorów Międzynarodowego Towarzystwa Senologicznego.

- Przygotowania do wizytacji trwały ponad dwa lata. To duże poświęcenie naszej kadry zarówno medycznej, jak i administracyjnej. Europejski certyfikat to dla UCK ogromne wyróżnienie oraz uznanie za wkład pracy i zaangażowanie personelu - mówi dyrektor szpitala Renata Wachowicz.

Aby szpital mógł uzyskać taki certyfikat, musi spełnić wiele warunków, m.in. powinien zapewniać pacjentom możliwość konsultacji z wielu specjalności oraz kompleksowego leczenia z wykorzystaniem najbardziej skutecznych metod i terapii. Konieczne jest odpowiednie zaplecze diagnostyczne, medyczne i kadra. Audytorzy szczegółowo sprawdzili m.in. oddział i zakład radioterapii wraz z zakładem GammaKnife, a także oddziały: onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej, zakład radiologii i patomorfologii oraz medycyny nuklearnej.

 

« 1 »