O finansowe wsparcie poszkodowanych w eksplozji w Szopienicach prosi abp Skworc

Prośbę o finansowe wsparcie poszkodowanych w wybuchu w parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach skierował do proboszczów i wiernych katolików arcybiskup Wiktor Skworc.

W swym "Dopowiedzeniu" do komunikatu odczytanego w kościołach archidiecezji katowickiej metropolita Katowicki pisze:

"Po wysłuchaniu biskupa diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz proboszcza tej parafii informuję, że poszkodowanym w eksplozji, którzy utracili cały swój dobytek, potrzebna jest finansowa pomoc.

Konieczna jest również pomoc, która umożliwi tamtejszej wspólnocie przywrócenie do funkcjonowania budynku kościoła. Z powodu wybuchu uszkodzone zostały w kościele wszystkie drzwi, szyby. Nie działa instalacja elektryczna. W tej chwili nie jest możliwe celebrowanie tam modlitw i nabożeństw, które zostały przeniesione do udostępnionej kaplicy. 

Nie możemy być obojętni wobec tragedii, która spotkała naszych ochrzczonych braci i siostry przynależących do Kościoła ewangelicko-augsburskiego i dlatego zwracam się do wszystkich wspólnot parafialnych archidiecezji katowickiej z serdeczną prośbą o ich finansowe wsparcie.

Niech ofiary na ten cel będą zebrane przed naszymi kościołami przez parafialne zespoły Caritas po Mszach św. w jedną z najbliższych niedziel. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej: ING Bank Śląski S.A., ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice, na rachunek o numerze 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062. W tytule wpłaty należy wpisać:  »Wspieram Szopienice«.

W imieniu poszkodowanych w tej tragedii przekazuję wszystkim darczyńcom szczere Bóg zapłać za dar serca i proszę o ich dalsze modlitewne wspieranie".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..