Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Archidiecezja. Zaproszenie metropolity katowickiego na Dzień Życia Konsekrowanego

Abp Wiktor Skworc zaprosił do udziału we wspólnej modlitwie w intencji osób konsekrowanych 2 lutego - w święto Ofiarowania Pańskiego.

W liście do diecezjan metropolita katowicki napisał o haśle, w którego kontekście przeżywany jest obecny rok liturgiczny: "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Przypomniał, że Kościół to wspólnota, w której Bóg obdarza nas bogactwem darów. "Objawiają się one w sercach kobiet i mężczyzn, którzy realizują życiowe powołanie poprzez oddanie się Chrystusowi na drodze życia według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.  Wszystko to dokonuje się mocą wiary przeżywanej w Kościele, który jest Rodziną dzieci Bożych, naszym Domem i Matką", napisał w słowie przed Dniem Życia Konsekrowanego.

Abp Wiktor Skworc przypomniał, że w archidiecezji katowickiej posługują obecnie siostry z 24 zgromadzeń, dwa dołączyły do wspólnoty katowickiego Kościoła w ubiegłym roku: Siostry Kapucynki Najświętszego Serca Jezusa i Siostry Jadwiżanki Wawelskie. Męskich zgromadzeń jest 11, oprócz tego są także kobiety z 11 instytutów świeckich, dziewice i wdowy konsekrowane oraz jedno stowarzyszenie życia apostolskiego. "Modlitwa, praca i świadectwo życia osób konsekrowanych ubogacają naszą archidiecezję, ukazując żywotność i różnorodność Chrystusowego Kościoła. Wdzięczni za ten dar osób oddanych przez profesję rad ewangelicznych Bogu i ludziom, chcemy w święto Ofiarowania Pańskiego dziękować Bogu za piękno życia konsekrowanego i prosić o nowe powołania do takiego życia w czasie uroczystej Eucharystii, celebrowanej w katowickiej katedrze 2 lutego br. o godzinie 12. Na tę liturgię zapraszam osoby konsekrowane z całej archidiecezji. Równocześnie proszę wszystkich diecezjan, by tego dnia modlitewna pamięć o osobach konsekrowanych była obecna we wszystkich parafiach, szczególnie zaś tam, gdzie one żyją i posługują", zachęcał.

Metropolita zaprosił także do przyjęcia w parafiach modlitewnej intencji papieża Franciszka. W lutym Ojciec Święty poleca parafie. Aby "stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących", cytował papieża abp Wiktor Skworc.

Program:

  • godz. 10.30 - konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu (krypta katedry)
  • godz. 12.00 - uroczysta Eucharystia z odnowieniem ślubów zakonnych pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy