Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rybnik. Trwa remont biblioteki

Trwają prace związane z termomodernizacją rybnickiej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. To pierwsza od ponad 30 lat istnienia budynku kompleksowa modernizacja jego elewacji.

Remont oznacza jednak nie tylko poprawę estetyki, ale także bardziej ekonomiczną i ekologiczną eksploatację. Pozwoli też na uporanie się z problemem nieszczelnych dachów oraz nieefektywnej instalacji centralnego ogrzewania. Do najważniejszych prac  należy: docieplenie ścian zewnętrznych, stropów i stropodachów budynku, odtworzenie pokrycia z płytek klinkierowych, przebudowa podejść kanalizacji deszczowej oraz poprawa estetyki pasa wokół budynku.Spora część zaplanowanego remontu, w tym wymiana okien i grzejników, została już wykonana.

Remont trwa przy otwartej dla użytkowników placówce - jej poszczególne pomieszczenia są wyłączane z użytku na czas realizacji najbardziej uciążliwych dla czytelników  prac, takich jak  wymiana okien. Informacje o bieżącym funkcjonowaniu biblioteki są dostępne na stronie internetowej placówki. Warto dodać, że ważny remont wnętrza biblioteki przeprowadzono w 2016 roku, kiedy to w budynku zamontowana została winda, łącząca trzy kondygnacje, ułatwiająca korzystanie z placówki m.in. osobom z niepełnosprawnościami.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy