Nowy numer 5/2023 Archiwum

Region. Przerwy technologiczne na katowickich basenach

Baseny w różnych terminach będą zamknięte dla mieszkańców - w pierwszej kolejności Brynów, potem Burowiec i na końcu Zadole. Strefa sucha pozostanie cały czas otwarta.

Celem przerw technologicznych jest umycie i dezynfekcja niecek basenowych oraz zbiorników wyrównawczych, a także usunięcie wszystkich wad i usterek, których nie da się wykonać przy normalnym funkcjonowaniu basenu, m.in. wymiana/uzupełnianie uszkodzonych silikonów i fug itp. W trakcie przerwy wymieniane są również nieświecące lampy w hali basenowej - do ich wymiany potrzebne jest ustawienie rusztowania. Wszystko to robione jest z uwagi na komfort i bezpieczeństwo klientów basenów.

Pierwszy wyłączony z użytkowania będzie Basen Brynów, którego zamknięcie przewidziano w terminie od 30 stycznia do 19 lutego. Basen Burowiec będzie nieczynny od 27 lutego do 19 marca, a Basen Zadole - od 20 marca do 16 kwietnia.

- Terminy przerw technologicznych nie pokrywają się ze sobą i do dyspozycji gości każdorazowo zostaną dwa z trzech basenów. Przerwa na Brynowie zacznie się zaraz po feriach zimowych, więc uczniowie mogą w pełni korzystać z atrakcji wszystkich obiektów w czasie wolnym od szkoły. Infrastruktura sportowa części suchej pozostanie do dyspozycji klientów w trakcie trwania przerw - mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor ds. eksploatacji i sprzedaży usług basenowych Katowickich Wodociągów SA.

Samo spuszczanie wody potrwa kilka dni, podobnie napełnianie - na każdym obiekcie trzeba wymienić ok. 1000 m sześc. wody. Zrzut wody z niecek basenowych (a później również ich napełnianie) musi odbywać się we właściwym tempie, żeby powstające zmiany w naprężeniach nie zachodziły zbyt szybko.

- Firma, która wybudowała obiekty, musi wykonać naprawy gwarancyjne - usunąć usterki i wady, co jest niemożliwe podczas standardowego funkcjonowania basenów. Gruntowna dezynfekcja niecek, szatni czy natrysków jest konieczna raz w roku, by dochować wysokich standardów świadczonych przez nas usług. Wynika to ze stosowania się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego - dodaje T. Szpyrka.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy