Nowy numer 4/2023 Archiwum

Tychy. Powstaje nowy obiekt na Paprocanach

Nad Jeziorem Paprocańskim powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny. Projekt zakłada także budowę toalet publicznych, strefy wypoczynku oraz miejsc postojowych dla rowerów.

Urząd Miasta Tychy podpisał 11 stycznia umowę na dzierżawę na działki znajdującej się na "dzikiej plaży" na Paprocanach (przetarg odbył się w listopadzie ubiegłego roku). Zgodnie z umową, w miejscu, gdzie latem znajdował się punkt gastronomiczny, powstanie całoroczny obiekt, który swoją koncepcją ma nawiązywać do znajdujących się po drugiej stronie jeziora obiektów, m.in. przystani kajakowej.

- To będzie obiekt wpisujący się w otoczenie. Zależy nam na zachowaniu charakteru miejsca, ale będą też w nim toalety, których na "dzikiej plaży" brakowało. Planujemy także rozszerzyć ofertę gastronomiczną oraz organizować cykliczne wydarzenia - mówi przedsiębiorca Robert Jarkulisz.

Dla mieszkańców udostępniony zostanie także taras na dachu budynku. "Dzika plaża" to miejsce, które tyszanie chętnie odwiedzają na rowerach, dlatego dla rowerzystów powstaną miejsca postojowe. Zgodnie z umową, dzierżawca ma 12 miesięcy na realizację inwestycji i rozpoczęcie działalności. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, za rok nowy lokal będzie już działał.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy