Nowy numer 4/2023 Archiwum

Katowice. Wykonawca nowych odcinków dróg wybrany

Katowice wybrały wykonawcę nowych odcinków dróg w różnych częściach miasta. Powstanie m.in. nowe połączenie rejonu Strefy Kultury z al. Roździeńskiego.

Prace mają ruszyć w drugim kwartale 2023 roku. - Wraz z rozbudową sieci dróg powstaną nowe rozwiązania dla pieszych i rowerzystów - mówi Agnieszka Dutkiewicz, zastępca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej w spółce Katowickie Inwestycje S.A.

Umowa dotycząca realizacji 6 zadań, które mają usprawnić transport w mieście, ma zostać podpisana z firmą Budimex S.A. Wartość wybranej oferty wynosi ponad 148 mln zł.

W postępowaniu przetargowym swoje oferty złożyło 3 wykonawców. Najtańsza z nich opiewa na około 144 mln zł, najdroższa to 151 mln zł brutto. W procesie oceny ofert wybrano tę złożoną przez firmę Budimex S.A., w kwocie 148 mln zł. Wybór nie jest jeszcze prawomocny, aby móc zawrzeć umowę musi upłynąć czas, w którym wykonawcy mogą wnieść odwołania. Termin rozpoczęcia robót budowlanych planowany jest na drugi kwartał tego roku, a zakładany czas na realizację wszystkich inwestycji wynosi niespełna 2 lata od dnia zawarcia umowy z wykonawcą.

Prace będą prowadzone w aż sześciu lokalizacjach. Inwestycja wpłynie między innymi na komfort poruszania się mieszkańców Bogucic. Dzięki zadaniu obejmującemu rejon Strefy Kultury, zyskają oni nowe połączenie z al. Roździeńskiego i będą mogli omijać ścisłe centrum Katowic. To z kolei odciąży ruch w okolicach Ronda im. gen. Jerzego Ziętka i upłynni przejazd w tym istotnym dla komunikacji rejonie. W ramach prac powstanie m.in. przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej z rondem u ich zbiegu, a także nowy odcinek ul. Mieroszewskiego - od skrzyżowania z ul. Bończyka do nowopowstałego przedłużenia ul. Dobrowolskiego.

Na realizacji projektu zyskają także mieszkańcy Tysiąclecia. Największe osiedle w Katowicach - będące też jednym z największych w Polsce - zyska nowy układ drogowy przy ul. Tysiąclecia 88. Jest to o tyle istotne, że usprawni dojazd do siedziby Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.

Ponadto projekt obejmuje 4 inne zadania: przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Gospodarczej oraz w rejonie ul. Korczaka i ul. Deszczowej, budowę układu drogowego w rejonie ul. Kalinowej i Wilczewskiego, jak również wykonanie przedłużenia ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy