Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Mysłowice. Marcin Wyrostek zaprasza na wspólne kolędowanie do Wesołej

Marcin Wyrostek, mieszkający w dzielnicy Wesoła wirtuoz akordeonu, zaprasza mieszkańców Mysłowic i całej okolicy na wspólne kolędowanie w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Wesołej.

8 stycznia wszyscy chętni spotkają się o godz. 14.00 na rynku w Wesołej. Podczas tego muzycznego spotkania będzie można wesprzeć Hospicjum Cordis.

- Razem z najbliższą sąsiadką, Anią Bartecką, od dawna marzyliśmy o wspólnym kolędowaniu w naszym kościele - mówi Marcin Wyrostek. - W moim rodzinnym domu, podobnie jak w wielu śląskich domach, zawsze kultywowało się rodzinne śpiewanie kolęd, a tata zawsze był inicjatorem i pierwszym kolędnikiem. Dzisiaj to ja kontynuuję tą tradycję i narodził się pomysł takiego wspólnego kolędowania na Wesołej, bo tu mieszkam od lat - mówi.

Z rynku w Wesołej mieszkańcy ruszą w kierunku kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej. O 15.00 w kościele odbędzie się koncert z zespołem Corazon, podczas którego wspólnie z Marcinem Wyrostkiem mieszkańcy zaśpiewają najpiękniejsze kolędy.

Podczas kolędowania będzie trwała zbiórka na rzecz Hospicjum Cordis. Dochód ze sprzedaży płyt w tym dniu będzie również przekazany dla hospicjum.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego kolędowania, jak również do grania, jeżeli ktoś ma akordeon lub inny mobilny instrument - zachęca artysta. Mówi o radości ze spotkania i wspólnego śpiewania. - Niech tradycja kolędowania nadal będzie żywa - zaprasza Marcin Wyrostek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy