Nowy numer 08/2024 Archiwum

Katowice. Budynek UŚ przy pl. Sejmu Śląskiego sprzedany

Dawny budynek Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego ma nowego właściciela. Jest nim Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Nieruchomość zlokalizowana przy pl. Sejmu Śląskiego przez trzy dekady służył studentom. Kiedy w 1990 roku zapadła decyzja o przeniesieniu części ówczesnego Wydziału Filologicznego z Sosnowca, swoje miejsce znalazły w nim polonistyka, bibliotekoznawstwo, kulturoznawstwo i filologia klasyczna. W ostatnich latach katowicka część Wydziału Humanistycznego otrzymała nową siedzibę, która mieści się w zmodernizowanym budynku przy ul. Uniwersyteckiej 4.

W związku z tym zapadła decyzja o sprzedaży budynku. Uniwersytet Śląski uruchomił procedurę w trybie postępowania publicznego. Ogłoszono kolejno dwa postępowania przetargowe, w których jedynym oferentem był Sąd Apelacyjny, jednak w wyniku przedstawionych warunków finansowych uczelnia nie zaakceptowała ofert ani w pierwszym, ani w drugim postępowaniu przetargowym. Wobec tego ogłoszone zostało trzecie postępowanie w trybie negocjacji, w trakcie którego strony osiągnęły porozumienie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy