Reklama

Śląskie. Trudne warunki na drogach

Trudne warunki panują w poniedziałek na drogach woj. śląskiego. Po intensywnych opadach śniegu rano większość dróg w regionie była biała lub na jezdniach zalegało błoto pośniegowe. Samochody jeżdżą bardzo wolno, w wielu miejscach tworzą się korki.

Na głównych ciągach komunikacyjnych na obszarze województwa występują znaczne utrudnienia w ruchu wynikające z warunków atmosferycznych oraz natężenia ruchu pojazdów - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK).

Problemy wystąpiły m.in. na drodze S1 w Dąbrowie Górniczej, gdzie po godz. 5 rano na remontowanym odcinku drogi w kierunku Bielska-Białej dwie ciężarówki, które nie mogły pokonać podjazdu, zjechały na pobocze, blokując częściowo pas służący do przejazdu. Policja kieruje ruchem, który odbywa się wahadłowo – podaje WCZK.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne. Na sieci dróg krajowych w regionie pracowało rano 267 pojazdów do zimowego utrzymania dróg oraz 236 pracowników.

W ciągu mienionej doby IMGW nie wydało ostrzeżeń meteorologicznych dla woj. śląskiego.

« 1 »