Nowy numer 48/2023 Archiwum

Abp Skworc: Szczęść Boże górnikom!

Życzenia pomyślności i wytrwałości w ciężkiej, niebezpiecznej, ale koniecznej pracy, do pracowników przemysłu wydobywczego oraz ich rodzin skierował abp Wiktor Skworc.

Świętej Barbarze polecam w modlitwie wszystkich, którzy pracują w górnictwie, zwłaszcza pracujących pod ziemią! W trudnym dla branży górniczej okresie zmian i restrukturyzacji, a jednocześnie w obliczu narastającego kryzysu energetycznego i powszechnego wołania o węgiel przekazuję Wam zapewnienie o duchowym wsparciu!” – napisał.

Nawiązał do ostatnich brakach opału dla wielu mieszkańców Polski. „Nie zapominamy, że węgiel nie wydobywa się sam. Czyni to człowiek schodzący do czeluści ziemi, aby go wydobyć. W zaistniałej sytuacji – dla dobra społecznego – czynicie to również w dni wolne od pracy, w soboty i niedziele. To wyraz Waszego patriotyzmu i solidarności ze społeczeństwem zagrożonym ubóstwem energetycznym. Podejmując z poświęceniem nowe wyzwania, nie zapominajcie o sobie, o odpoczynku i szczególnej konieczności zachowania przepisów bezpieczeństwa pracy, kiedy nieraz pracujecie pod presją zwiększania wydobycia” – podkreślił.

Arcybiskup katowicki życzył górnikom, żeby w każdych trudnościach znajdowali schronienie w Bogu przez wstawiennictwo św. Barbary. „Wyrazy wdzięczności składam również Waszym Małżonkom i Dzieciom, wspierających Was w codziennej pracy. Pozdrawiam Emerytów górniczych, inwalidów pracy górniczej” – napisał. Zapewnił też: „Bożemu miłosierdziu polecam szczególnie ofiary ostatnich katastrof w kopalniach »Zofiówka« i »Pniówek« oraz wszystkich, którzy kiedykolwiek zginęli w zderzeniu z żywiołem, wykonując pracę górnika czy ratownika górniczego. Pamiętamy również o Rodzinach górników ofiar kwietniowych wypadków! Otulamy Was naszą modlitwą. Pragniemy okazać Wam naszą bliskość, solidarność w bólu i modlitwą powierzyć Was Bogu, który jest miłością”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy