Nowy numer 48/2023 Archiwum

Region. Darmowe przejazdy podczas Mistrzostw Świata

Wszyscy uczestnicy styczniowych Mistrzostw Świata Mężczyzn w Piłce Ręcznej będą mogli podczas turnieju za darmo poruszać się pociągami Kolei Śląskich.

Nadchodzący turniej będzie pierwszym takim wydarzeniem w dziejach polskiego sportu, którego organizatorzy w toku przygotowań postępują zgodnie z Kodeksem Dobrych Praktyk, mającym pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Jednym z jego istotnych założeń jest ograniczenie śladu węglowego poprzez używanie floty hybrydowej oraz poruszanie się przy pomocy transportu zbiorowego.

Dzięki współpracy ze spółką Koleje Śląskie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego od 10 do 23 stycznia wszystkie osoby akredytowane na turniej - organizatorzy, wolontariusze oraz kibice posiadający bilet na dany dzień meczowy - będą mogły bezpłatnie korzystać z przewozów pociągami należącymi do spółki.

Swoje mecze fazy wstępnej w Katowicach rozegra m.in. reprezentacja Polski. Województwo Śląskie, które jest regionem gospodarzem turnieju, odwiedzą także Francuzi, Niemcy, Słoweńcy, Saudyjczycy, Algierczycy, Serbowie czy Katarczycy. Bilety sprzedają się bardzo dobrze, co wróży wysoką frekwencję i świetną atmosferę, zwłaszcza przy okazji meczów z udziałem naszej drużyny.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, województwo śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji). Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy