Nowy numer 09/2024 Archiwum

Rybnik. Strażnicy sprawdzą, gdzie ucieka ciepło

Pomiary ubytków ciepła wykonywane kamerą termowizyjną przez rybnicką ekodoradczynię cieszyły się takim zainteresowaniem, że nie wszyscy chętni mogli z nich skorzystać. Teraz do akcji włączyła się Straż Miejska.

Rybniccy strażnicy również mają do dyspozycji narzędzie mające uświadomić mieszkańcom, jak ważne jest właściwe ocieplenie budynku. Dzięki kamerze termowizyjnej, właściciele nieruchomości mogą się przekonać, którędy z budynku wydostaje się najwięcej ciepła. Być może to przekona ich do podjęcia decyzji o ociepleniu swojego domu. Zatrzymanie zgromadzonego ciepła wewnątrz przekłada się bezpośrednio na koszty ogrzewania, a tym samym na emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Przedstawiciele Urzędu Miasta w Rybniku zachęcają do tego, by skorzystać z pomiarów. "Wystarczy zadzwonić i umówić się na dogodny termin" - czytamy w komunikacie. "Warto jednak pamiętać, że strażnicy, którzy przyjadą na miejsce, poza sprawdzeniem elewacji budynku kamerą termowizyjną, przeprowadzą kontrolę nieruchomości pod kątem właściwej gospodarki odpadami stałymi, ciekłymi, źródła ogrzewania oraz numeru porządkowego nieruchomości" - zaznaczają urzędnicy.

Zgłoszenia mieszkańców, którzy chcą skontrolować swoje nieruchomości przyjmuje dyżurny Straży Miejskiej w Rybniku pod nr tel. 32 422 72 54 lub 986.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy