Nowy numer 5/2023 Archiwum

Katowice. Wystartował miejski projekt edukacyjny

"Katowice, biznes i moja przyszłość" przygotowuje uczniów katowickich szkół do późniejszego funkcjonowania na rynku pracy. To 6 spotkań w 6 szkołach, które dają możliwość zapoznać się m.in. z zasadami procesu rekrutacji do działających w mieście firm.

Projekt zainaugurowano w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej. Spotkania zaplanowano w 6 szkołach średnich - 3 liceach ogólnokształcących i 3 zespołach szkół technicznych. Każde zaplanowane jest na 90 minut i ma zapoznać młodych ludzi - przedstawicieli uczniów klas III i IV w LO oraz III i IV w technikach - z ofertą biznesową IT (technologiami informatycznymi) i ICT (technologiami informacyjno-telekomunikacyjnymi) oraz z procesem rekrutacji do pracy (HR).

- Chcemy, aby system edukacji w mieście odpowiadał na zapotrzebowanie i dostosowywał się do trendów zatrudniania w konkretnych zawodach. Dzięki temu młodzieży, która ukończy nasze szkoły, w przyszłości będzie łatwiej znaleźć pracę. Realizacja projektu "Katowice, biznes i moja przyszłość" jest przykładem współpracy na linii biznes-nauka-samorząd, gdzie zyskują wszyscy - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Każde spotkanie zakłada omówienie dwóch obszarów tematycznych przez specjalistów z tych dziedzin. Obszar procesów rekrutacyjnych to przede wszystkim: kompetencje przyszłości, gdzie szukać pracy marzeń, jak kreować siebie w profesjonalnych social mediach, najlepsze CV oraz dlaczego warto pracować w trakcie studiów. W tym zakresie porad udzielą przedstawiciele takich firm, jak: Arche Consulting, Randstad, Hays Poland oraz Manpower.

Natomiast w obszarze biznesowym uczniowie będą mieli okazję zapoznać się m.in. z przykładowymi ścieżkami kariery zawodowej oraz tym, jak pracodawcy widzą zmieniający się rynek pracy. Jednak kluczowym elementem projektu będzie stworzenie przestrzeni do zadawania pytań i dyskusji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy