Koncert charytatywny "Pokój z Aniołami", Pszczyna, 17 grudnia

Koncert charytatywny "Pokój z Aniołami" odbędzie się w ramach Jarmarku Świątecznego w sobotę 17 grudnia o 16.00 na pszczyńskim rynku. Wydarzenie uświetni występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod dyrekcją asp. Daniela Grodzińskiego, która wraz z solistami zaprezentuje najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku.

- Obecnie nasze stowarzyszenie otacza wielospecjalistyczną pomocą ponad 100 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Mamy podopiecznych w wieku od 3 do 60 lat, dla których prowadzimy dwie placówki pobytu dziennego - mówi Krystyna Fuławka, przewodnicząca pszczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. - Obie mieszczą się w wybudowanym w 2018 r. obiekcie - Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Inwestycja została zrealizowana dzięki determinacji rodziców za zdobyte przez nich pieniądze, bez udziału funduszy publicznych. Upływ czasu pokazał, że nowy obiekt nie jest w stanie sprostać obecnym potrzebom osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Co bardzo ważne - do przyjęcia w obu placówkach jest bardzo wielu chętnych, lista wciąż rośnie. 30-letnie doświadczenie w działalności stowarzyszenia, szczególna wrażliwość i zrozumienie dla trosk i potrzeb rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dziecka nie pozwalają nikomu z nas przejść obok tego faktu obojętnie, dlatego stowarzyszenie podjęło decyzję o rozbudowie Domu Kulejących Aniołów - dodaje.

Współorganizatorem koncertu, obok Urzędu Miejskiego w Pszczynie, jest Grzegorz Gaża, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Autyzmu, poseł na Sejm RP.

Z Orkiestrą Reprezentacyjną Policji Województwa Śląskiego wystąpią: Mateusz Wróbel, uczestnik "Bitwy na głosy", Kasia Raszka oraz Sabina Jeziorska. W programie znajdą się również występy podopiecznych Caritas (Ośrodek "Matka Boża Różańcowa"), jak również Zespołu Integracyjno-Folklorystycznego "Folkowianie", uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy w Grzawie i w Pszczynie, a także występ wychowanków Domu Kulejących Aniołów.

- Zapraszam serdecznie do udziału w Jarmarku Świątecznym, który potrwa od 16 do 18 grudnia. W sobotę wyjątkowe wydarzenie. Na scenie zaprezentują się wychowankowie Domu Kulejących Aniołów oraz Caritas. Poczujmy świąteczny klimat i spędźmy ten czas wspólnie z nimi i ich przyjaciółmi. Specjalnie dla niech wystąpią artyści u boku Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tego dnia przeprowadzona zostanie zbiórka na rozbudowę Domu Kulejących Aniołów. Wspólnie stwórzmy fantastyczny klimat - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W ramach imprezy ogłoszono również konkurs plastyczny na szopkę bożonarodzeniową. Regulamin znajduje się na stronie internetowej www.grzegorz-gaza.pl, w zakładce "Aktualności". Prace należy składać do 12 grudnia w Biurze Poselskim Grzegorza Gaży (ul. Piastowska 11) bądź listownie tym adresem. Kontakt w sprawie konkursu pod numerem telefonu: 509 777 776. Nagrodą główną w konkursie są trzy podwójne wyjazdy do Brukseli na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Grzegorza Tobiszowskiego, który objął wydarzenie patronatem honorowym wraz z posłem G. Gażą oraz burmistrzem D. Skrobolem.

Głównym celem koncertu jest także integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..