Nowy numer 48/2023 Archiwum

Region/świat. Śląskie otworzyło biuro regionalne w Abu Zabi

Województwo śląskie otworzyło w czwartek swoje biuro regionalne w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - wynika z facebookowych wpisów na profilu Urzędu Marszałkowskiego tego regionu.

Z Thani Al Zeyoudi, ministrem ds. handlu zagranicznego Zjednoczonych Emiratów Arabskich, otworzyliśmy Regionalne Biuro Woj. Śląskiego w Abu Zabi - poinformował marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski we wpisie na Facebooku. "Umacniamy międzynarodowe relacje gospodarcze na Polsko-Emirackim Forum Gospodarczym. Przedsiębiorcy ze Śląskiego mogą korzystać z usług Regionalnego Biura w Abu Zabi. To atut, który z pewnością będzie korzystny dla biznesu".

W czwartek o trwającej w Abu Zabi misji gospodarczej poinformował też na swoim facebookowym profilu należący do samorządu województwa śląskiego Fundusz Górnośląski. Jak podano, w misji współorganizowanej z Urzędem Marszałkowskim uczestniczą m.in. marszałek województwa śląskiego J. Chełstowski z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, wiceprezesi Funduszu Górnośląskiego Jacek Miketa i Łukasz Oprawski oraz dyrektor i pracownicy Wydziału Współpracy Zagranicznej funduszu. "Misja jest adresowana do śląskich przedsiębiorców z sektora MŚP, działających w branżach energetyki, przemysłu 4.0 oraz IT i ICT" - podano na profilu Funduszu Górnośląskiego.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy