Nowy numer 48/2023 Archiwum

Region. Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustwami w sieci

Do siedziby PGG docierają fałszywe faktury, na których bezprawnie wykorzystano logo spółki. Firma ponownie ostrzega klientów swojego sklepu internetowego przed oszustwami przy sprzedaży węgla w internecie.

Docierają do nas fałszywe faktury od oszukanych osób. Apelujemy, aby przed zrobieniem zakupów, podaniem danych osobowych i dokonaniem wpłaty dokładnie sprawdzać adres strony sklepu internetowego - powiedział rzecznik górniczej firmy Tomasz Głogowski.

Prawidłowy adres strony internetowej e-sklepu PGG to: https://sklep.pgg.pl. Przedstawiciele spółki przypominają, że w witrynach stworzonych przez oszustów grafika może być łudząco podobna, a nawet identyczna. Także rzekomy asortyment na fałszywej stronie może wyglądać tak, jak ten z PGG. - Sprawdźmy też, czy z boku adresu strony znajduje się kłódka - to informacja, że połączenie jest szyfrowane i zabezpieczone. Znajdziemy tam informacje o certyfikacie PGG - dodał rzecznik.

Od czwartku rejestracja i logowanie do sklepu internetowego PGG są możliwe tylko za pomocą systemu identyfikacji elektronicznej, czyli z potwierdzeniem tożsamości przez profil zaufany, eDowód czy konto bankowe. Zmiany służą wyeliminowaniu przypadków rejestrowania w sklepie internetowym kont na nieprawdziwe dane czy zakładania kilku kont przez te same osoby. Chodzi też o umożliwienie klientom e-sklepu samodzielnej modyfikacji danych na własnym profilu bez konieczności przesyłania formularza zmiany danych.

Nowi klienci rejestrują się już na zmienionych zasadach, zaś dane klientów dotychczasowych będą zapisane w ich profilach po uwierzytelnieniu przez system. Uwierzytelnieni użytkownicy mogą sami modyfikować swoje dane, takie jak numer telefonu, numer rachunku bankowego czy adres zamieszkania. Na razie nie dotyczy to możliwości modyfikacji adresu gospodarstwa domowego, pod którym spalany będzie kupowany węgiel, choć i to jest w planach. Dotąd, aby zmienić jakiekolwiek dane, użytkownicy musieli przesyłać do PGG specjalne formularze.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy