Śląskie. Marszałek Jakub Chełstowski przechodzi z PiS do opozycyjnego Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski"

Polityczne trzęsienie ziemi w województwie śląskim! Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego zmienia barwy. Oficjalnie ogłosił, że przechodzi z PiS do opozycyjnego Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski".

Prawo i Sprawiedliwość traci władze w województwie śląskim. Już przed południem [21.11.2022] pojawiły się sygnały, że Jakub Chełstowski wraz z kilkoma radnymi sejmiku województwa śląskiego przechodzi do opozycji. Przed 18.00 obecny na sali sejmiku Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca  ogłosił oficjalnie zmianę barw marszałka województwa śląskiego. Jakub Chełstowski - jak sam przyznał - przeszedł z PiS do opozycyjnego Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski":

A tak przejście marszałka skomentował Arkadiusz Chęciński:

Zmiana barw marszałka Jakuba Chełstowksiego oznacza, że w Sejmiku Woj. Śląskiego powstał klub „Tak! Dla Polski”, a Prawo i Sprawiedliwość traci w sejmiku większość i władzę.

Śląskie. Marszałek Jakub Chełstowski przechodzi z PiS do opozycyjnego Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski"   Sesja sejmiku województwa śląskiego Marcin Iciek/ Radio eM
« 1 »