Olimpiada Gier Planszowych IPN wkrótce w Katowicach

Można rywalizować w grach "Bitwa Warszawska", "ORP Orzeł", "Miś Wojtek", "Gwiaździsta Eskadra", "ZnajZnak" i "Niepodległa". Nie trzeba wcześniej tych gier znać. W Katowicach odbędą się kwalifikacje do I Olimpiady Gier Planszowych IPN.

Rozgrywki odbędą się 24 i 25 listopada 2022 r. w godz. 9.00 - 16.00 w siedzibie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, przy ul. W. Pola 38 w Katowicach.

Najlepsi będą mogli powalczyć o medale podczas finałowych, kilkudniowych rozgrywek na Stadionie Narodowym w Warszawie, w kwietniu 2023 roku.

Można zebrać zespół i zgłosić udział w katowickich kwalifikacjach. Do udziału w olimpiadzie gier są szczególnie zaproszone reprezentacje szkół i innych placówek czy organizacji.

Do udziału w turnieju nie jest potrzebna znajomość gier. Wystarczy się zgłosić, a koordynatorzy IPN w dniu zawodów przekażą szczegóły i objaśnią w prosty, przystępny sposób, jak grać. - Wiedza i umiejętności zdobyte podczas rozgrywek zostaną na zawsze, podobnie jak pasja do historycznych gier planszowych - mówią pracownicy IPN.

Szczegółowe informacje i link do zapisów na stronie https://olimpiadagier.org/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..