Reklama

Katowice. Otwarto nową filię Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dla odwiedzających placówkę przy ulicy Braci Mniejszych 2 przygotowano blisko 160 m2 nowocześnie i komfortowo urządzonej przestrzeni.

Otwarcie biblioteki odbyło się w środę, 16 listopada br. Po części oficjalnej na najmłodszych czekały gry i zabawy z animatorem, a osoby starsze mogły zapoznać się z dostępnych księgozbiorem.

– Dzisiaj konieczne jest wyjście z książką do ludzi, szczególnie do młodych ludzi. W Katowicach realizujemy mnóstwo akcji promujących czytelnictwo, od „Czytania na dywanie” dla najmłodszych po „Srebrną Książkę”, która ma ułatwić dostęp do oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej seniorom. To wszystko pozwala kreować modę na czytanie – powiedział Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic. – Dlatego jako miasto angażujemy się w zaspokajanie czytelniczych potrzeb mieszkańców, również tych dotyczących zwiększenia możliwości wypożyczania książek właśnie na nowych osiedlach – dodał wiceprezydent.

Nowa biblioteka powstała z połączenia dotychczas działających filii nr 5 (ul. Franciszkańska 33) i nr 22 (ul. Słowiańska 1). Nowa lokalizacja biblioteki ułatwi dostęp do książek również mieszkańcom Osiedla Książęcego i Kokocińca. Nowoczesna przestrzeń, brak barier architektonicznych oraz ogólnodostępny parking zapewniają wygodne korzystanie z placówki. Odwiedzający znajdą tutaj blisko 11 tysięcy książek drukowanych oraz ponad 600 audiobooków.

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach posiada obecnie 34 filie. Dzięki temu katowiczanie mają dostęp do księgozbiorów, popularnych tytułów oraz nowości wydawniczych blisko swoich domów. Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach poza gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem zbiorów organizuje również spotkania autorskie, warsztaty literacko-artystyczne oraz wystawy malarstwa, fotografii i rękodzieła. Łącznie w zbiorach MBP znajduje się ok. 750 tys. książek, 36,5 tys. audiobooków oraz ok. 800 gier planszowych. Od kilku lat katowicka Biblioteka oferuje również dostęp do książek elektronicznych – tzw. e-booków.

Biblioteka na Osiedlu Franciszkańskim będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-19.00 oraz w soboty od 9.00 do 15.00.

« 1 »