Katowice. Milionowy klient odwiedził miejskie baseny

Katowickie baseny cieszą wielkim zainteresowaniem klientów. Dowodem na to jest fakt dzisiejszych odwiedzin jednego z nich przez milionowego klienta.

Dwa pierwsze baseny: Brynów i Burowiec zostały oddane do użytku w czerwcu 2020 roku, ostatni z budowanych Basen Zadole ze względu na problem z wykonawcą został otwarty 16 września tego roku.  

Baseny od początku cieszyły się wielką popularnością wśród mieszkańców Katowic oraz okolicznych miast. O tym, że miasto potrzebowało tych inwestycji, dobitnie świadczą statystyki odwiedzin. W ciągu dwóch lat wszystkie trzy baseny odnotowały 1 mln wejść. Najwięcej klientów upodobało sobie Basen Brynów, który od momentu uruchomienia odnotował 535 tys. wejść. Na Burowcu w okresie od otwarcia pojawiło się ponad 439 tys. klientów, a na Zadolu w ciągu zaledwie miesiąca około 26 tys.  klientów.

– Katowickie baseny to przykład miejskiej inwestycji, która doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców. Bardzo cieszę się z tak ogromnego zainteresowania pływalniami mieszkańców Katowic oraz miast ościennych. Co ważne, niedawno otwarty Basen Zadole dodatkowo ułatwia dostęp do aktywnego wypoczynku katowiczanom z południowych dzielnic – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.    

Baseny nie służą jedynie aktywnemu wypoczynkowi osób płacących za wstęp, ale odbywają się na nich także zajęcia nauki pływania. Katowicki program „Jak ryba w wodzie” zakłada, że każdy uczeń trzeciej klasy nauczy się pływać. Od początku roku szkolnego ponad 2100 dzieci ze 103 klas, korzystając z trzech miejskich basenów oraz pływalni zlokalizowanych np. w Pałacu Młodzieży czy Miejskim Ośrodku Sportu, uczy się pływać. Dodatkowo na wszystkich trzech pływalniach działają prywatne szkoły pływania, na których zajęciach z wodą zapoznają się nawet niemowlaki.   

Co ważne, baseny posiadają również strefę suchą, która wyposażona jest na Brynowie w salę gimnastyczną i EMS, natomiast na Burowcu i Zadolu – halę sportową. Organizowane są tam zajęcia sportowe zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Np. w ostatni weekend na Zadolu w czasie IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach szpady skrzyżowali amatorzy szermierki z całej Europy. Halę sportową mogą także wynająć klienci indywidualni – np. pod gry zespołowe (tj. siatkówka, koszykówka, piłka nożna) lub np. badmintona.

« 1 »