Nowy numer 15/2024 Archiwum

Mysłowickie liceum świętuje stulecie

Stulecie obchodzi 7 i 8 października I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Mysłowicach.

Rano na miejscowym cmentarzu parafialnym złożono kwiaty i znicze na grobie pierwszej  dyrektorki szkoły Marii Małeckiej. W latach 1922-1939 była dyrektorką ówczesnego Miejskiego Gimnazjum Żeńskiego, które mieściło się w tym samym budynku, co obecne I LO. Nad grobem byłej dyrektor stanęli zastępca prezydenta Mysłowic Wojciech Chmiel, dyrektor liceum Dorota Konieczny-Simela oraz Gabriela Michałek, wieloletnia nauczycielka.

Jubileuszowa akademia zgromadziła nauczycieli, absolwentów i gości. Wśród absolwentów byli m.in. prof. Alfred Sulik - historyk, Zygmunt Zgraja - lider tria harmonijek ustnych "Con Brio", artysta plastyk Adam Plackowski, który na parterze szkoły otworzył wystawę prac plastycznych o Mysłowicach, a także Artur Rojek, niegdyś członek zespołu Myslowitz.

Po uroczystej akademii odsłonięto tablicę, przedstawiającą grono dyrektorów zacnej stulatki, a także ogromny obraz Adama Plackowskiego, który znalazł swoje miejsce na ścianie auli.

W sobotę 8 października w ramach dalszej części  obchodów zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłowicach. Po niej przy pomniku Tadeusza Kościuszki uczniowie odtańczą polonez. Po południu odbędą się spotkania klasowe roczników i bal absolwentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy