Nowy numer 15/2024 Archiwum

Archidiecezja katowicka. W niedzielę międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego i wręczenie nagrody Lux ex Silesia

Trener Antoni Piechniczek otrzyma w niedzielę nagrodę Lux ex Silesia - światło ze Śląska. Stanie się to podczas międzyuczelnianej inauguracji roku akademickiego.

Tegoroczna międzyuczelniana inauguracja roku akademickiego na śląskich wyższych uczelniach będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę (9 października)o godz. 18.00 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Mszy Świętej przewodniczyć będzie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

O tej inauguracji w "Rozmowie poranka Radia eM" mówił abp Wiktor Skworc:

Tradycyjnie już wręczona zostanie doroczna nagroda Lux ex Silesia. Mówi rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal:

Antoni Piechniczek urodził się w 1942 r. w Chorzowie. Był piłkarzem, ale największe sukcesy odnosił jako trener. Dwukrotnie wprowadził piłkarską reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata – w 1982 w Hiszpanii i w 1986 r. w Meksyku. W Hiszpanii prowadzona przez niego drużyna zdobyła III miejsce, a w Meksyku weszła do 1/8 finału.

Ideę wręczania nagrody Lux ex Silesia przypomina rzecznik archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal:

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. Wojciech Kilar, abp Alfons Nossol, Tadeusz Sławek, Henryk Mikołaj Górecki, ks. Remigiusz Sobański, abp Szczepan Wesoły, Franciszek Pieczka, Jan Miodek, Krystyna Heska-Kwaśniewicz, Mieczysław Chorąży, Władysław Nasiłowski i Dorota Simonides – dodaje ks. Wojtal.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy