Region. Akcja "Bezpieczna autostrada"

Ponad 250 wykroczeń wykryli mundurowi podczas wzmożonych kontroli prowadzonych na trasie A4. Do najczęstszych przewinień kierowców należały przekroczenie dozwolonej prędkości i brak należytego odstępu od poprzedzającego pojazdu.

Śląska komenda wojewódzka przedstawiła w piątek podsumowanie działań prowadzonych dzień wcześniej na najdłuższej autostradzie w Polsce. Do akcji "Bezpieczna Autostrada" włączyli się policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach oraz komend z Bytomia, Gliwic, Katowic i Zabrza.

W trakcie działań mundurowi wykorzystali nieznakowane radiowozy policyjnej grupy Speed, ręczne mierniki prędkości oraz drona, przy pomocy którego policjanci kontrolowali przestrzeganie przez kierowców ciężarówek zakazu wyprzedzania. Nie zastosowało się do niego 46 kierujących. Mundurowi ujawnili też 17 wykroczeń polegających na naruszeniu obowiązku jazdy blisko prawej krawędzi jezdni i 15 dotyczących korzystania z telefonu podczas jazdy.

"Podczas trwania akcji na terenie trzech województw mundurowi ujawnili łącznie 252 wykroczenia. Wśród najczęściej popełnianych wykroczeń było przekraczanie dozwolonej prędkości (105 przypadków) i niezachowanie należytej odległości między pojazdami (51 przypadków)" - podała śląska komenda. Na śląskim odcinku A4 w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych.

Policja przypomina, że także na autostradach obowiązują limity prędkości.

 

« 1 »