Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej zaprasza

Wykłady z cyklu "Zapytaj o wiarę" ruszają 11 października w Jastrzębiu-Zdroju. Będą też spotkania w Mikołowie poświęcone duchowości, w Tychach na temat liturgiki oraz cykle prowadzone online. Jeszcze można się zapisać.

Do Jastrzębia-Zdroju spotkania prowadzone przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach zawitają po raz pierwszy. 11 października odbędzie się tu pierwsze z nich. To cykl „Zapytaj o wiarę” (wcześniej znane pod nazwą „Dogmatyka dla każdego”).

To spotkania dla szukających odpowiedzi na pytania dotyczące treści naszej wiary. Zaproszeni są poszukujący wzrostu w wierze, a w szczególności liderzy, animatorzy, osoby zaangażowane w formację w parafii. Spotkania będą odbywać się we wtorki w godzinach 19.00 – 21.15 w salkach pod kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego (tzw. kościół na szóstce, ul. Janusza Kusocińskiego 45, 44-330 Jastrzębie-Zdrój). Na początek, w październiku, wszyscy chętni mogą posłuchać wykładów na tematy: „Wiara w Boga: Ojca i Stworzyciela” i „Wiara w Boga: jednego w Trójcy”. Spotkania poprowadzą dr Magdalena Jóźwik i Karolina Dobies. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://zapytajowiare.centrum.katowice.pl/.

Kolejną propozycją jest cykl „Liturgika dla każdego”. Spotkania będą dotyczyć podstawowych zagadnień związanych z liturgią, zwłaszcza Eucharystią oraz innymi sakramentami. Zajęcia rozpoczynają się 13 października w Tychach (Parafia św. Benedykta). Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://liturgika.centrum.katowice.pl/.

„Duchowość dla każdego” to cykl spotkań, które wprowadzają w kwestie związane z życiem duchowym i jego rozwojem. Zajęcia rozpoczną się od 11 października w Mikołowie (Parafia św. Antoniego). Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://duchowosc.centrum.katowice.pl/.

Cykl „Czy zawsze tak było?” jest propozycją dla tych, którzy szukają wprowadzenia w historię Kościoła i historię teologii. Zajęcia prowadzone online rozpoczynają się 12 października. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://czyzawszetakbylo.centrum.katowice.pl/.

„Spotkania ze Słowem” to cykl dla tych, którzy szukają spojrzenia na słowo Boże w całości i poszukują zrozumienia tematów, które pojawiają się w całym Piśmie Świętym. Zajęcia prowadzone online rozpoczynają się 5 października. W ramach cyklu przewidziane są stacjonarne dni skupienia. Więcej informacji, szczegółowy program: http://spotkaniazeslowem.centrum.katowice.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..