Nowy numer 15/2024 Archiwum

Region. Biegacze na katowickich drogach

Silesia Marathon to zdecydowanie największa impreza biegowa na Śląsku i jednocześnie jeden z największych maratonów w Polsce. W ubiegłym roku wzięło w nim udział ponad 5 tys. biegaczy.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, znaczna część trasy prowadzić będzie ulicami Katowic.

- W Katowicach od lat mocno stawiamy na sport. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wielu propozycji jest również szereg imprez biegowych. To między innymi Silesia Marathon, ale też cykliczne biegi, takie jak Zdążyć Przed Rakiem, czy wrześniowe UBiegamy się o Zdrowie oraz Bieg Fundacji Śląskie Anioły. Takie wydarzenia to nie tylko promocja zdrowego trybu życia, ale także integracja wielu grup. Zachęcam do tej formy aktywności fizycznej, a wszystkich mieszkańców do kibicowania maratończykom. Wśród biegaczy niejednokrotnie są członkowie naszych rodzin, znajomi czy sąsiedzi. Pokażmy, że to nie przypadek iż  Silesia Marathon uchodzi za bieg z najlepszymi kibicami! - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W najbliższą niedzielę, 2 października, już po raz czternasty wystartuje największa biegowa impreza w województwie śląskim – Silesia Marathon. Biegacze spróbują swoich sił na trzech dystansach: maratonu, półmaratonu i 50-kilometrowego ultramaratonu. Meta wszystkich tych biegów znajdować się będzie na bieżni Stadionu Śląskiego, jednak zawody organizowane są na terenie Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa.

W intencji uczestników i organizatorów sportowego wydarzenia zostanie odprawiona Msza św. w kaplicy pw. św. Barbary przy Centrum Handlowym "Silesia City Center". Początek o godz. 6:30.

Poniżej przedstawiamy orientacyjne godziny zamknięcia ulic w Katowicach przygotowane przez organizatora wydarzenia:

  • Od 8.00 do 10.30: ul. Złota (od ul. Sportowej), Bukowa, Krzyżowa, Ściegiennego, Chorzowska (nitka północna), rondo Ziętka, al. Roździeńskiego, Dudy-Gracza. Ulica 1 Maja na skrzyżowaniu z Graniczną oraz w godz. 10.20-11.50 na odcinku od Dudy-Gracza do Bohaterów Monte Cassino będzie zamknięta
  • Od 8.25 do 10.50: ul. Graniczna, Pułaskiego, Lotnisko, alejkami Doliny Trzech Stawów wzdłuż lotniska, na Muchowcu nawrót w ul. Trzech Stawów, Gospodarcza, Górniczego Dorobku.
  • Od 8.50 do 11.20: ul. Świętej Anny, Czechowa, Janowska, pl. Wyzwolenia, Zamkowa, Grodowa, Oswobodzenia.
  • Od 9.20 do 13.10: ul. Oswobodzenia, Lwowska, Bednorza, Roździeńska, Obrońców Westerplatte, 1 Maja, Bohaterów Monte Casino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka, Strzelców Bytomskich.
  • Od 10.00 do 14.30: ul. Telewizyjna, Bytkowska (odcinek od ul. Targowej do Telewizyjnej).

Wszystkie ulice otwierane będą po przebiegnięciu biegaczy tak szybko jak tylko będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa. Więcej informacji na temat Silesia Marathonu można znaleźć na stronie internetowej: https://silesiamarathon.pl/

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy