Nowy numer 15/2024 Archiwum

Chorzów. Utrudnienia na DTŚ w związku z remontem kładek

Z tego powodu trzypasowa arteria została zwężona na obu jezdniach do jednego pasa ruchu. Remont planowany jest do końca listopada.

W poniedziałek (26.09) rozpoczął się remont kładek nad Drogową Trasą Średnicową. Inwestycja obejmuje oba tego typu obiekty w mieście, znajdujące się pomiędzy al. Bojowników o Wolność i Demokrację a ul. Dąbrowskiego.

Same kładki już wcześniej zostały zamknięte dla ruchu pieszego i rowerowego, a obecnie prace wymagają też zawężenia obu jezdni - zarówno w kierunku Gliwic, jak i Katowic. W poniedziałek rano obie jezdnie były już zwężone z trzech do jednego pasa. Remont kładek został podzielony na etapy, a zakończenie ostatniego jest planowane na 30 listopada - podało miasto.

W ostatnich latach główne utrudnienia na DTŚ koncentrowały się w Świętochłowicach, gdzie lokalny samorząd przy wsparciu budżetu państwa wymieniał stopniowo najstarsze odcinki nawierzchni (wszystkie prace zakończono latem br.).

Chorzów. Utrudnienia na DTŚ w związku z remontem kładek   Korki tworzą się przy dojazdach do zwężeń. Marta Sudnik-Paluch /Foto Gość
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy