Katowice. Święto seniorów po raz siódmy w stolicy Górnego Śląska

Tegoroczny Dzień Seniora odbędzie się w poniedziałek 26 września 2022 r. na katowickim Rynku (w godz. 11.00-14.00). Wcześniej, o godz. 10.15 uroczyście otwarty zostanie również Skwer Seniorów w Parku Kościuszki.

Pośród wielu atrakcji, które znalazły się w programie imprezy, będzie można m.in.: zobaczyć występ zespołu Podlesianki, usłyszeć największe przeboje ABBY i Boney M w wykonaniu artystów Agencji theART czy utwory Czerwonych Gitar, które zaśpiewa Mateusz Gancarczyk. Dodatkowo będzie można wziąć udział w konkursach, zrobić zdjęcia ze szczudlarzami oraz spróbować przygotowanego specjalnie na tę okazję poczęstunku.

– W Katowicach, od lat zwracamy szczególną uwagę na rolę seniorów w życiu społecznym naszego miasta. Stąd wychodząc naprzeciw ich potrzebom, wdrożyliśmy szereg działań, takich jak „Srebrny Telefon” czy „Złota rączka dla seniora”. Dodatkowo uruchomiliśmy Katowickie Centrum Seniora oraz powołałem pełnomocnika ds. seniorów, którego zadaniem jest podejmowanie działań podnoszących poziom i jakość życia seniorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Dostrzegamy jak ważna dla seniorów jest możliwość kontaktu z innymi i wzajemne towarzystwo. Dlatego cieszę się, że ponownie w imieniu miasta Katowice mogę zaprosić naszych seniorów na kolejny, siódmy już Katowicki Dzień Seniora – dodaje prezydent.

– Przez cały czas trwania imprezy będzie możliwość zapoznania się z ofertą partnerów programu Katowicka Karta Mieszkańca oraz pokazami Straży Pożarnej i Komendy Miejskiej Policji. Swoje stoiska będą miały również takie instytucje jak Powiatowy Urząd Pracy czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, a artyści z Teatru Gry i Ludzie przeprowadzać będą animacje – zachęca do udziału w wydarzeniu Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik wydziału polityki społecznej. – Jak co roku, celem spotkania będzie radosne zamanifestowanie aktywnej obecności seniorów w przestrzeni Katowic – dodaje naczelnik.

Pierwsze atrakcje związane z Katowickim Dniem Seniora czkają już w weekend poprzedzający to wydarzenie. 24 września (sobota) w siedzibie Teatru Bez Sceny przy ul. 3 Maja 11 w Katowicach, katowiccy seniorzy będą mogli wziąć udział w dwóch koncertach: o godz. 17.00 – „Piosenki o miłości”, a o godz. 18.15 –  „Czarny miś”. Natomiast 25 września (niedziela) w kinie Światowid przy ul. 3 Maja 7 odbędzie się seans filmowy „Powodzenia, Leo Grande”. Seans rozpocznie się o godz. 18.00.

Na wszystkie wymienione wyżej wydarzenia towarzyszące nie ma konieczności zapisów czy wcześniejszej rezerwacji miejsc.

« 1 »