Nowy numer 39/2023 Archiwum

Poszkodowani w wybuchu w koksowni w Dąbrowie Górniczej przebywają w Centrum Leczenia Oparzeń

Czterech poszkodowanych w wyniku wybuchu w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej jest leczonych w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń. Jeden z nich jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Do eksplozji w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej doszło w czwartek 23 września przed godz. 15. W tzw. przemiałowni, gdzie przygotowuje się węgiel do wsadu do baterii koksowniczej, wybuchł prawdopodobnie pył węglowy. Budynek przemiałowni zawalił się, sąsiedni jest uszkodzony.

W wypadku ucierpiało sześciu pracowników koksowni. Dwóch bezpośrednio po wypadku trafiło do Centrum Leczenia Oparzeń, a kolejnych dwóch zostało przetransportowanych do szpitala wieczorem, po wstępnym zaopatrzeniu i diagnostyce w innych szpitalach.

„Pacjenci trafili z rozległymi oparzeniami, w tym oparzeniami III stopnia, oparzeniami rąk i twarzy oraz podejrzeniem oparzenia dróg oddechowych. Trzech z nich w stanie stabilnym przebywa na Oddziałach Chirurgicznych, a jeden w stanie bezpośredniego zagrożenia życia na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii” – przekazała siemianowicka placówka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast