Abp Wiktor Skworc: Nasi wierni chętnie pielgrzymują do Matki Bożej

W "Rozmowie Poranka" metropolita katowicki odniósł się do zbliżających się w archidiecezji wydarzeń - odpustu w Pszowie, pielgrzymki do Lourdes i inauguracji roku katechetycznego w katedrze.

Dla biskupa takie spotkania są zawsze ubogacające – powiedział abp Wiktor Skowrc, który będzie towarzyszył chorym pielgrzymującym z archidiecezji katowickiej do Lourdes. – To jest okazja, by poprosić o modlitwę, ofiarowanie cierpienia. Tych intencji w sercu jest wiele. Zawsze proszę chorych o uczynienie z choroby środka duchowego oddziaływania – dodał.

– Katecheci mają misję do spełnienia w szkole. Oni są posłani. W Kościele nikt nie idzie z własnej woli, w posłaniu odwołujemy się do tej misji, którą spełnił Chrystus – przypominał metropolita, nawiązując do planowanej na sobotę inauguracji roku katechetycznego. – Katecheci, kiedy mają świadomość tego posłania, mają zupełnie inną pozycję w szkole. Wiedzą, że nie przychodzą we własnym imieniu. Z tym posłaniem związana jest, w co głęboko wierzę, łaska Boża – dodał.

« 1 »