Nowy numer 39/2022 Archiwum

Region. Nowe motocykle dla śląskiej drogówki

Sześć nowych policyjnych motocykli w aktualnej kolorystyce można już zobaczyć na drogach woj. śląskiego. Docelowo ma ich być czterdzieści.

Zakup motocykli zrealizowany był ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach - motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Koszt jednej maszyny to blisko 128 tys. zł.

Po dwa takie motocykle BMW R1250RT w przystosowanej wersji trafiły do funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego komend w Katowicach, Częstochowie i Sosnowcu.

"Zakup motocykli usprawni służbę policjantów ruchu drogowego. Każdy nowy jednoślad ma pojemność 1250 cm sześc. i moc 136 KM. Pojazdy, ze względu na swą wielkość i zwrotność, mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie panuje duże natężenie ruchu oraz tam, gdzie radiowóz nie jest w stanie dojechać" – poinformowało biuro prasowe śląskiej komendy.

Patrole motocyklowe mogą również sprawnie nadzorować ruch drogowy oraz wykonywać inne czynności służbowe, związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach czy zabezpieczaniem imprez.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy