Nowy numer 48/2023 Archiwum

Region. Plebiscyt na najlepszą przestrzeń publiczną

Do końca sierpnia można głosować w internecie na najpopularniejszą inwestycję dorocznego konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego.

Większość z 27 realizacji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu ma charakter usługowo-edukacyjny i rekreacyjno-sportowy. Są to obiekty kameralne, np. podwórka sfinansowane w ramach budżetu obywatelskiego, ale też duże inwestycje komunalne, np. centra przesiadkowe, trasy rowerowe lub parki miejskie.

Trwające przez cały sierpień internetowe głosowanie wyłoni inwestycję najpopularniejszą wśród internautów. Aby oddać głos, należy na stronie internetowej: npp.slaskie.pl wybrać trzy najlepsze projekty i przyznać im odpowiednio: 3, 2 lub 1 punkt.

Internetowe głosowanie to część otwartego konkursu wyróżniającego przestrzenie publiczne i obiekty użyteczności publicznej powstałe w regionie w poprzednim roku. Oceny zgłoszonych realizacji, niezależnie od plebiscytu publiczności, dokona jury konkursowe złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, które nominuje, a następnie wybierze laureatów tegorocznej edycji konkursu.

Do zeszłorocznego 22. konkursu zgłoszono 33 realizacje. Najlepszą przestrzenią publiczną województwa śląskiego została wybrana rozbudowa i przebudowa dawnej gazowni w Zabrzu na Centrum Usług Społecznych. Nagrodzona została też przebudowa dawnego spichlerza w gminie Hażlach na muzeum - Dom Przyrodnika.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy