Nowy numer 48/2023 Archiwum

Katowice. Rusza OFF Festiwal

OFF Festival Katowice to największy festiwal muzyki alternatywnej w Polsce. W tym roku wydarzenie potrwa od 5 do 7 sierpnia w Dolinie Trzech Stawów. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Iggy Pop, Papa Dance czy Bedoes.

Na kilku scenach muzycznych wystąpi cała plejada artystów.

- OFF Festival Katowice na stałe wpisał się w kalendarz imprez odbywających się w mieście. Jest kojarzony z Katowicami i dał miastu rozgłos. Cieszę się, że wraca do Doliny Trzech Stawów po pandemicznej przerwie - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Z myślą o uczestnikach festiwalu, którzy na imprezę chcą przyjechać rowerem przygotowano udogodnienia. W dniach 5-10 sierpnia na skrzyżowaniu przy ul. Francuskiej i Lotnisko (w rejonie przystanku autobusowego) tymczasowo dostępna jest stacja rowerowa, którą przeniesiono z Doliny Trzech Stawów. Osoby, które przyjadą na festiwal na swoich rowerach mogą pozostawiać je obok przechowalni bagażu przed bramą główną (od strony ul. Francuskiej).

Dojazdy i powroty z OFF Festivalu ułatwi bezpłatna linia autobusowa S1, którą ZTM uruchomił we współpracy z miastem Katowice. Trasa połączy Muchowiec z osiedlem Paderewskiego i ścisłym centrum Katowic, tj. dworcem PKP i Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sądowej. Kursy są realizowane od ok. godz. 9 w piątek (5 sierpnia) do ok. godz. 4 rano w poniedziałek (8 sierpnia). W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Francuskiej zmieniona zostaje też trasa linii autobusowej 110. Szczegółów należy szukać na stronie internetowej ZTM.

- Do gości przyjeżdżających na festiwal swoimi samochodami mamy ogromną prośbę - parkujcie pojazdy wyłącznie w dozwolonych miejscach i pamiętajcie, by nie utrudniać korzystania ze ścieżek rowerowych. Zachęcamy do skorzystania ze specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej - mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej.

W związku z wydarzeniem wprowadzono tymczasową organizację ruchu drogowego. Fragment ul. Francuskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Lotnisko oraz ul. Trzech Stawów został zamknięty. Ponowne otwarcie drogi planowane jest na 8 sierpnia. Przejście od strony ulic Zgrzebnioka/Gawronów oraz Zgrzebnioka/Drozdów na teren Parku będzie możliwe - pojawi się w tym celu specjalne oznakowanie. Dojście do tzw. „okrąglaka” (ul. Francuska 182), Katowickiego Klubu Jeździeckiego, Jazbaru Muchowiec i Kortów Tenisowych Muchowiec jest utrzymane od strony ulicy Zgrzebnioka/Drozdów. Jednocześnie planując weekendowe wycieczki rowerowe warto zwrócić uwagę, że nie przejedziemy czerwoną trasą rowerową (trasa rowerowa nr 1, Śródmieście-Podlesie) przez Muchowiec. Przeniesiona jest również stacja rowerów miejskich, tak by mogli z niej korzystać bez przeszkód mieszkańcy oraz festiwalowicze. Na czas trwania festiwalu jest ona zlokalizowana przy przystanku autobusowym na ul. Francuskiej „Muchowiec - droga do Lotniska”.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy