Nowy numer 38/2023 Archiwum

Katowice. Odpust u Babci Anny już w niedzielę

To letnia edycja "Jarmarku na Nikiszu". W malowniczej dzielnicy Katowic pojawi się ponad 100 wystawców, nie zabraknie występów artystycznych i atrakcji dla najmłodszych.

Wydarzenie rozpocznie się o 10.00 i potrwa do 20.00. Swój udział zapowiedziało ponad stu twórców rękodzieła, będzie można również skosztować lokalnych specjałów. Dla najmłodszych dużą atrakcją będzie możliwość przejażdżki karuzelą - "keciokiem".

Na scenie zaprezentuje się górnicza Orkiestra Dęta „Wieczorek” – od samego początku związana z osiedlem Nikiszowiec. Wystąpi także: Chór Mieszany „Ogniwo”, dj Sergiusz Rudnik i zespół „Follow Rivers”.

- Przygotowaliśmy także coś zupełnie nowego i wyjątkowego: loterię fantową pn. „Loteria Babci Anny”, z nagrodą główną, czyli voucherem na zakupy. Losy będą sprzedawane podczas wydarzenia, a losowanie odbędzie się w godz. 17.00-17.30 - mówi  Waldemar Jan, prezes zarządu Stowarzyszenia Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Organizatorzy zapraszają do przyjazdu na miejsce komunikacją publiczną. W tym roku funkcjonować będą dwie darmowe linie na następujących trasach:

- Dworzec w Katowicach - ul. Sądowa - Centrum Przesiadkowe Zawodzie (duży darmowy parking) - Janów Zamkowa Skwer (tuż przy wejściu na Odpust);

- parking darmowy przy Cmentarzu Komunalnym przy Alei Murckowskiej - parking Nikiszowiec Pętla (kilka minut spacerem od Odpustu).

Odpust organizowany jest przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych we współpracy z Miastem Katowice.

Katowice. Odpust u Babci Anny już jutro

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast